Zgodovina kluba

Nogometni klub Trebnje je bil ustanovljen z namenom, da omogočimo otrokom in mladini v Trebnjem in okolici možnost treniranja nogometa.

Vodstvo kluba je le v 2 letih ustvarilo pogoje, da smo lahko pričeli s treniranjem selekcij U-8 in U-10. Hkrati smo se včlanili v MNZ Ljubljana in se prijavili v tekmovanje teh selekcij v sezoni 2011/2012. Od septembra 2011 naš klub prvič v zgodovini mesta Trebnje nastopa v ligi MNZ Ljubljana.

Avgusta 2011 smo prvič pričeli z redno vadbo nogometa za selekciji U8 in U10. Organizirali smo tudi prvi nogometni kamp, katerega se je udeležilo preko 30 otrok. Že prvo sezono, se je naših treningov udeleževalo skoraj 60 otrok, danes pa že presegamo mejo 300 otrok, ki vadijo v našem klubu.

V krstni sezoni 2011/2012 smo dosegli lepe rezultate in se uspešno zoperstavili ostalim moštvom z bistveno daljšo tradicijo. V sezoni 2012/2013 smo nastopali s selekcijami U8, U9, U10 in U12. V sezoni 2013/2014 smo nastopili s selekcijami U8, U10, U11 in U13.

V sezoni 2016/17 se je naša selekcija U15 uvrstila v 1. MNZ ligo in sicer tako, da je le v dveh sezonah prišla iz 3. lige v 1. ligo. Od sezone 2017/18 dalje v našem klubu delujejo prav vse selekcije in sicer od U6 do članov pri fantih in od U11-U15 pri dekletih. Dekleta, ki igrajo v našem klubu so v sezoni 2016/17 postale državne šolske prvakinje, po zmagi na finalni tekmi proti ŽNK Maribor.

V sezoni 2018/2019 smo šli v tekmovanje z 13 selekcijami, kar je največ dosedaj. V tej sezoni so se vse selekcije odrezale dobro, predvsem pa člani, ki so se z osvojenim 1. mestom v MNZ ligi uvrstili v 1. regionalno ligo (4. liga NZS). Kadeti in mladinci so prav tako osvojili skupno odlično 3. mesto v 1. MNZ ligi.

V sezono 2019/2020 smo samozavestno vstopili z 13 selekcijami v sodelovanju z ŠD Tian, NK Mirna in ŽNK Olimpijo. V tej sezoni smo poskušali z kadeti in mladinci osvojiti 1. MNZ ligo in se tako uvrstiti v 2. kadetsko in mladinsko ligo NZS. Žal nam je malo zmanjkalo, saj smo za 6 točk zaostali in tako osvojili skupno 2. mesto.

V sezoni 2020/21 smo tekmovali z 9 selekcijami. Zaradi izpada kadetske in mladinske selekcije smo tekmovali z manj selekcijami kot pretekla leta. K slednjemu je prispeval covid-19 in nesoglasja v klubu.

V sezoni 2021/2022 smo optimistično tekmovali z 9 selekcijami. Ponovno smo uvedli mladinsko selekcijo, je pa izpadla U-12 selekcija. V prihodnje si želimo še kadetsko selekcijo, čeprav se v prihodnji sezoni spremenijo tekmovalna pravila, saj bodo kadeti tekmovali v duetu z starejšimi dečki, medtem ko bodo mladinci samostojna selekcija.

V sezoni 2022/2023 smo ponovno tekmovali z 9 selekcijami. Sprememba je bila v tem, da je bilo več igralcev za kadetsko selekcijo in manj za mladinsko selekcijo. Pri članih smo imeli plan osvojiti 4. ligo oziroma 1. regionalno ligo, kar nam je v jesenskem času uspevalo, žal v spomladanskem pa ne in smo tako osvojili končno 4. mesto. Naši kadeti so osvojili v 1. kadetski ligi osvojili 3. mesto, starejši dečki v 1. MNZ ligi 2. mesto in mlajši dečki v 4. MNZ ligi 5. mesto z istim izkupičkom točk kot tretja in četrta ekipa.

V sezono 2023/2024 vstopamo z 9 selekcijami v sodelovanju z NK Mirna, NK Krka, NK Kočevje in NK Ivančna Gorica. V tej sezoni bomo z starejšimi dečki in kadeti  poskušali osvojiti 1. MNZ ligo in se tako uvrstiti v 2. kadetsko ligo NZS.  Pri članih bomo ponovno poskušali osvojiti 4. ligo NZS oziroma 1. regionalno ligo in se uvrstiti v 3. ligo NZS.

Najmlajši pričenjajo z vadbo že v vrtcu Mavrica Trebnje, osnovnošolci in starejši pa vadijo pod strokovnim vodstvom 10 trenerjev z licenco, na igrišču z umetno travo v Športnem parku Trebnje, Kidričeva 2A, ki je bil izgrajen avgusta 2014 in na nogometnem stadionu Trebnje, Kidričeva 30A, z naravno travo, ki je bil izgrajen avgusta 2015.